MENU

5 липня у КДНЗ №5 "Незабудка" відбулося свято  «Ой на Івана, ой на Купала».

Свято Купала — одне з найпоетичніших народних свят — сягає своїм корінням у глибину віків. Цього дня наші предки збирали трави і зілля, плели вінки з квітів, купалися та обливалися водою. Вважалося, що зілля, зібране в цей час, має цілющі властивості. Відома легенда про дивовижний цвіт папороті, який буцімто розцвітає саме в купальську ніч, а хто його знайде, тому він приносить щастя. Невід'ємним атрибутом свята є вогнище.

Стародавнє та магічне свято Івана Купала у дитячому садку №5 "Незабудка" звикли відзначати кожного року. І кожного року дітлахи та їхні вихователі плетуть купальські віночки, одягають вишиванки. Неможливо виховати справжніх патріотів своєї країни, якщо не вивчати історію та традиції свого народу. Тому напередодні Купальського свята була організована та проведена розвага «Ой на Івана, ой на Купала». Педагоги та діти стали активними учасниками цього казкового дійства.
Розвага «Ой на Івана, ой на Купала» стала прикладом дбайливого ставлення до кращих народних звичаїв і вмілого поєднання їх із сучасністю.

Дивовижна атмосфера народного дійства об’єднала дорослих та дітей в хороводах та іграх.

Малята відправились у подорож на пошуки цвіту папороті, зустрілися з казковими персонажами: Лісовою Мавкою, Лісовичком, Царівною Жабою та Кікіморою. Лісова Мавка разом з дівчатами плели віночки, звеселяли глядачів красивим таночком. Разом з Лісовичком діти танцювали танок вогню та стрибали через вогнище. Царівна Жаба вчила дітей загартуванню. А Кікімора показала шлях до чарівної квітки папороті. Дітлахи дізналися, що саме цього дня сонце рано сходить, грає, купається в річці; трави і квіти набираються найбільшої цілющої сили, а опівночі цвіте папороть.

Купальське свято, що народжене від пісні, вогню, води, цілющої трави, відкрило дітям віконце у світ народного звичаю та культури наших прадідів.

$IMAGE2

uCoz